Víte, že čočky MyoCare mohou zpomalit růst dioptrií u dětí?
Oční ordinace Některým dětem velmi rychle narůstá krátkozrakost. Z každé prohlídky u očního lékaře přicházejí s vyšším počtem dioptrií. Rodiče pak mohou jen s velkým znepokojením sledovat, jak se jejich potomkům rychle kazí zrak. Pokud mezi tyto rodiče patříte, máme pro vás skvělou zprávu!
Společnost ZEISS uvedla na trh převratnou novinku – brýlové čočky MyoCare, které umí zásadním způsobem zpomalit nárůst krátkozrakosti v dětském věku. Jejich revoluční působení na dětský zrak zajišťuje prstencová optická struktura na povrchu čočky. Při každodenním nošení jsou přitom stejně pohodlné jako běžné brýlové čočky, všechny děti si na ně podle průzkumu ZEISS zvykly během jediného dne.
Jak ZEISS MyoCare funguje?
Některým dětem rostou oči rychleji než zbytek těla. Oční bulva se jim nadměrně prodlužuje, a dítě proto vidí stále hůř na dálku. Soustředné kružnice na povrchu čočky MyoCare spouštějí signál v zadní části oka, jímž zabraňují tomu, aby se oko prodlužovalo neúměrně věku dítěte. Čočky existují ve dvou verzích: pro děti mladší 10 let a pro teenagery, kteří je mohou nosit až do zastavení tělesného růstu.
Správný postup, jak čočky ZEISS MyoCare pořídit
Věříme, že jste z tohoto převratného řešení nadšeni stejně jako my. Přesto byste se neměli unáhlit a pořídit je svému dítěti bez patřičných odborných konzultací. ZEISS MyoCare je potřeba nasadit ve správný čas, precizní musí být i usazení čoček do obrub, aby optická struktura na povrchu byla přesně na svém místě.
Dítě by proto měl nejdříve vyšetřit oční lékař a navrhnout mu přesnou konfiguraci na míru. Naše oční centrum je jediným certifikovaným pracovištěm ve městě, kde dostanete komplexní péči proškoleného týmu očního lékaře, optometristy i optika.
Krátkozrakost je nutné okamžitě léčit
Krátkozrakost neboli myopie se dnes vyskytuje u stále vyššího počtu dětí. Souvisí to především s moderním životním stylem. Na druhém stupni základní školy má krátkozrakost již 20 až 30 % dětí.
Když se krátkozraký člověk podívá do dálky, vzniká na sítnici oka rozmazaný obraz. To je velmi nepohodlné a u školáků to může vést k bolestem hlavy, únavě či dokonce nevolnostem. Jestliže rodiče zanedbávají pravidelné kontroly u očního lékaře, může neléčená krátkozrakost negativně ovlivnit vývoj dítěte a vést k dlouhodobým problémům s viděním.
Jak ochránit dětský zrak před krátkozrakostí?
Jistě vás napadá otázka, co víc můžete pro ochranu zraku svého dítěte udělat. Pokud nosí brýle na dálku, dbejte na to, aby je mělo nasazené tak často, jak jen to jde. Pomáhá také čas trávený venku. Výzkum ukazuje, že už dvě hodiny hraní nebo procházek venku (i přerušovaně) mohou zpomalit nástup myopie, nebo jí úplně zabránit.
Naopak se pokuste omezit činnosti na blízko, jako je hraní her na mobilu nebo tabletu. Pokud je vaše dítě vášnivým čtenářem, dohlédněte, aby četlo v pohledové vzdálenosti minimálně 20 cm a dělalo pravidelné přestávky. A nezapomeňte dítě brát na pravidelné kontroly u očního lékaře. Čím dřív je krátkozrakost odhalena, tím lépe se jejímu nárůstu dá předejít.